Spiek kwarcowy

Spiek kwarcowy

Spieki kwarcowe Laminam, stworzone są z naturalnych materiałów, takich jak iły łupkowe, skały granitowe i pigmenty ceramiczne. Granulat najpierw zostaje sprasowany (8000 ton na 1 m2), a następnie na skutek zastosowania innowacyjnej technologii, spiekania granulatu w piecu hybrydowym, wypalony w temperaturze 1220 stopni. Płyty wytworzone w ten sposób są idealnie płaskie, a ich grubość to zaledwie 3 do 12 milimetrów.

Zaawansowane technologie zastosowane w procesie produkcyjnym płyt, sprawiają, że są one odporne na zarysowania i głębokie, ścieranie. Nie zmieniają koloru ani właściwości pod wpływem promieniowania UV. Są mrozoodporne. Nie reagują również na ogień i wysokie temperatury, ponieważ nie posiadają materiału organicznego. Spieki kwarcowe w dużej mierze znalazły zastosowanie w kuchniach i łazienkach, ponieważ charakteryzują się odpornością na bakterie, pleśni i grzyby, a także rozpuszczalniki organiczne , nieorganiczne, detergenty oraz środki odkażające. Nie emitują również żadnych substancji do środowiska i mogą być łatwo mielone, a następnie poddane procesowi recyklingu dla zastosowania w innych procesach produkcyjnych.
Dzięki swoim właściwościom oraz szerokiej palecie wzorów spieki kwarcowe Laminam zyskują coraz większą popularność i stają się alternatywą dla innych materiałów wykończeniowych. Dodatkowym atutem jest też możliwość zastosowania spieku zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, pozwalając na uzyskanie oryginalnego i spójnego designu. Sprawdzą się zarówno w budynkach nowoczesnych, jak również jako dopełnienie klasycznych realizacji.

Ze względu na szerokie spektrum zastosowania tego materiału spieku kwarcowego Laminam możemy zastosować na : blaty kuchenne, blaty łazienkowe, okładziny ścienne, posadzki, schody, elewacje, okładziny kominka. Idealnie sprawdzają się na okładziny szaf i szafek oraz drobne elementy wykończeniowe jak doniczki, parapety, deski do krojenia, blaty stolików kawowych.