Okładziny ścienne i podłogi

Kamienne OKŁADZINY ŚCIENNE I PODŁOGI

Dzisiaj coraz chętniej wykorzystuje się kamienie naturalne nie tylko na posadzki, ale także jako wykończenie ścian. Jako okładzinę ścian stosuje się najczęściej takie kamienie naturalne jak granit, marmur, trawertyn, łupek, piaskowiec i wapień oraz coraz bardziej popularny spiek kwarcowy.

Kamienne okładziny na ścianę z kamienia naturalnego

Okładziny stosuje się w różnych formatach: jako płyty wielkoformatowe, płytki lub mozaikę. Kamień naturalny czy spiek kwarcowy nada wnętrzu prestiżowy i niepowtarzalny charakter.

Kamień naturalny oraz spiek kwarcowy pasuje zarówno do wnętrz nowoczesnych jak i tradycyjnych. Doskonale wygląda na ścianie kominkowej, w kąciku jadalnianym, w sypialni oraz sprawdzi się jako tło dla telewizora. Ścienne okładziny kamienne lub naśladujące ten materiał można także zastosować w łazience czy nad kuchennym blatem. Kamienną płaszczyznę warto dobrze oświetlić, co pozwoli wydobyć jej bogatą strukturę oraz oryginalną kolorystykę.

Spieki kwarcowe jak i kamienie naturalne chronią ściany przed zabrudzeniem, zachlapaniem i uszkodzeniem ścian.

Ścienne okładziny kamienne i podłogi na wymiar

W zależności od wybranego materiału oraz potrzebnego formatu możemy zastosować różną grubość. Kamienie naturalne najczęściej występuję w grubości 2cm lub 3cm. Spiek kwarcowy dzięki wyjątkowej technologii występuje w grubości zaledwie 3,5mm oraz 5,5mm – nawet przy zastosowaniu płyty w pełnym wymiarze 100cm*300cm lub 162cm*324cm.

Warto pamiętać, aby przy wyborze materiału kierować się jego przeznaczeniem.

Niektóre z materiałów można stosować za równo na zewnątrz jak i wewnątrz inne wymagają odpowiednich zabiegów impregnacyjnych.